Мобільні телефони тут знаходиться 1 товар

Показані 1 - 1 із 1 пунктів

Мобільні телефони вже давно посіли місце серед найважливіших пристроїв. Наочним показником популярності цілком може бути вміння навіть маленьких дітей упоратися з налаштуванням та керуванням, тим більше що сучасні мобілки, а тим більше смартфони та комунікатори є справжніми ігровими, музичними та відеостанціями.
Мало хто сьогодні знає, що мобільні телефони це один із найсуперечливіших винаходів, який рекордно довгий термін пробивався на ринок. Перші результати щодо використання телефону на відстані були отримані в 1946 році, вченими в США та СРСР. Пристрої монтувалися в автомобілях, вага його складала близько 12 кілограм, зате і радіус дії вже тоді складав близько 20 км. Дзвінки відбувалися з допомогою радіозв'язку, якою з'єднувалися з АТС, де набирали потрібний номер.
Вже через рік було запропоновано принцип використання шестикутних «сот», від якого через півстоліття і відбулася назва «стільниковий телефон», а на той момент компанії не поспішали проводити широкомасштабні дослідження, оскільки серйозно сумнівалися у принциповій можливості створення компактних телефонів. Також грав важливу роль сумний досвід компанії AT&T, яка в 1947 році робила низку спроб створення, та розвитку дорожнього сервісу телефонії, але продажі були настільки маленькими, що проект довелося закрити через нестачу клієнтів.
Десять років пішло на розробку перших апаратів, які цілком можна було б носити разом із собою. Перші мобілки явно не могли похвалитися високими параметрами мініатюризації — вага їх складала близько трьох кілограм, а розміри корпусу змушували замислюватися про рюкзак для перенесення.
Технологічний бум, однак, швидко дозволив створити технології, що дозволяють суттєво зменшити розміри та вагу телефонів. Перший дзвінок, здійснений з моделі телефону, що майже вміщується в руці, відбувся в 1973 році, і, на той момент, трубка важила трохи більше кілограма і розмірами була 20*5*5 см. Історія першого зафіксованого дзвінка за технологією мобільного зв'язку була широко освітлена в ряді ЗМІ, оскільки було зроблено як типова PR акція. Дзвінок було здійснено з вулиці, і перехожі спочатку навіть не змогли зрозуміти, в чому справа, адже почати широко поширюватися, мобільним телефонам судилося лише через 10 років. Один із провідних інженерів Motorola, Мартін Купер, «вийшов на прогулянку» з новим дітищем компанії і по дорозі зробив кілька дзвінків. Насамперед було зроблено дзвінок конкурентам. Купер зателефонував до головного офісу AT&T та попросив до телефону Джоела Ейджела, голову дослідницького відділу компанії. Через багато років, згадуючи цей момент, Купер скаже, що сказав Джоелу, що дзвонить йому зі справжнього «ручного телефону», не запам'ятав саму відповідь, але чітко згадує скрип зубів конкурента. Після дзвінка до AT&T Купер обдзвонив журналістів і прямо вирушив на призначену ним прес-конференцію. Таким чином, Motorola, обійшла на останньому повороті практично монопольного конкурента, і повністю виправдала витрачені на розробку кошти - довгих п'ятнадцять років роботи та вкладені понад сто мільйонів доларів. Це стало початком успіху. Про те, що телефони можуть бути віднесені з собою дізналися все і хоча перше серійне виробництво телефону було запущено лише через десять років, і коштував він майже чотири тисячі доларів, бажаючих отримати його виявилося так багато що черги доводилося чекати у найкращому разі три місяці.
Таким чином, виходить, що мегаполулярна технологія, від моменту створення, до становлення на комерційні рейки, точніше отримання дозволу на її використання, витратила довгі 37 років. Хоча треба зазначити, що надолужився втрачений час надзвичайно швидко. Згідно зі статистикою в 1990 році абонентами мобільного зв'язку вже було 11 мільйонів чоловік, у 1995 вже 91 мільйон, до 2001 року позначка наближалася до мільярда, а зараз телефону немає тільки у немовлят, але й те, частенько по мобілці батьків слухають музику або голоси родичів .
Мобільний телефон із тих приладів, про які не варто питання купувати чи ні. Стоїть лише питання, яке, і як вибрати. Телефони поділяються на кілька типів за різними параметрами. По корпусу це моноблок, розкладний телефон, апарат-слайдер та ротатор (з поворотними механізмами). Далі вже чітко поділяються телефони з операційною системою та без, з наявністю доступу до інтернету та без. Параметрів стало стільки, що іноді не знаєш, що краще - купити фотоапарат або нову модель камерофона. А навіть якщо точно знаєш що потрібен телефон, то в будь-якому випадку замислишся купити телефон самсунг B 2710 Xcover Black або віддати перевагу мобільним телефонам нокіа, і якщо чесно простої відповіді на ці питання вже не буде. Багато виробників вже довели надійність і якість своїх апаратів, так що вибір треба робити тільки через особисті потреби майбутнього власника.
 Відкритим, щоправда, залишається питання шкідливості випромінювання мобільних телефонів. Прямих доказів того, що мобілки шкодять здоров'ю так і не надали, але самі телефони віднесли до групи «потенційно» небезпечних товарів.
У зв'язку з тим, що телефони випускають радіохвилі, склалася культура використання, яка в деяких місцях має форму прямої заборони на використання. Це лікарні, зокрема у приміщеннях із працюючою апаратурою життєзабезпечення, літаки, для яких у багатьох телефонах передбачено спеціальний профіль з однойменною назвою. Також заборона стосується водіїв автотранспорту, щоправда, багато законодавців роблять послаблення у вигляді дозволу використання спеціальної гарнітури, що звільняє руки.