Проектори немає товарів в цій категорії

Зовсім недавно проектори використовувалися лише в навчальних закладах, на конференціях та презентаціях, але зараз із прогресом технологій стало можливим їх використання і в домашніх умовах. Це дозволяє не обмежуватись розмірами екрана звичайного телевізора. А якщо його використовувати в парі з гарною акустичною системою, то можна створити вдома справжній кінотеатр
Сучасні мультимедійні проектори є приладом, який забезпечує проектування інформації на великий екран, із зовнішніх джерел, таких як: відеокамера Panasonic HC-V100 EPK, комп'ютер, відеомагнітофон DVD плеєр і т.д.
Проектори можна розділити на три види: для домашнього перегляду, для громадського (кінотеатрів), для бізнесу та освіти.
Як правило, всі проектори використовуються у парі із зовнішнім інформаційним джерелом. Але зараз все частіше стали зустрічатися моделі з уже вбудованим DVD-плеєром, або виходом USB, для перегляду відео та фото з флешки. Також деякі проектори оснащені картридерами, що дозволяє використовувати карти пам'яті. Зараз все більшою популярністю користуються HD проектори, які дозволяють переглядати відео високої роздільної здатності. Що стосується проекторів для бізнесу, то в деяких є можливість бездротового з'єднання по Wi-Fi, наприклад, з ноутбуком, це буде зручно при проведенні конференцій і презентацій.
При виборі проектора, перш за все, потрібно визначитися, де його буде встановлено, до яких джерел буде підключено, і в яких умовах він працюватиме. Насамперед, вибираючи проектор, потрібно звернути увагу на роздільну здатність. Зараз найпопулярнішими є HD(1280x720) та Full HD(19201080) дозволу. Також є такі формати зображення: 4:3, 16:9, 16:10, 15:9. Широкоформатні проектори є найпоширенішими для професійного та домашнього перегляду кіно. Також при виборі проектора варто звернути увагу на контрастність, характеристики об'єктива, кількість роз'ємів, а також рівень шуму, який не повинен перевищувати 30 дБ у невеликому приміщенні.
Існує кілька конкуруючих між собою технологій виготовлення матричних блоків проекторів: 3LCD, DLP, LCOS.
3LCD - це технологія, в якій використовується три матриці різних кольорів, за допомогою яких зображення виходить яскравим та природним.
DPL - це зараз найпоширеніша технологія, що є основним конкурентом 3LCD. Заснована вона на системі мікро дзеркал, і відрізняється високою контрастністю та чіткістю зображення. Але також у неї є й недоліки: стомлюваність очей та ефект веселки. Однак існує технологія, DPL з трьома чіпами DMD, в якій кожен з трьох основних кольорів має свою матрицю, потрапляючи на неї світло відображається на екрані. Також у такій технології відсутній обертовий світловий фільтр. Це дозволяє усунути ефект веселки та стомлюваність очей.
LCOS - ця технологія базується на принципах DLP і 3LCD, але тільки вона позбавлена основних недоліків. У ній використовуються три відбивні РК-панелі.
Технології LCOS і DPL з трьома чіпами DMD на ринку зустрічаються не дуже часто, оскільки ці технології не прості, і вартість таких проекторів значно дорожча за прості DLP і 3LCD. Саме вони є основними конкурентами на ринку.
За розмірами та вагою проектори можна розділити на такі категорії: стаціонарні – вага яких перевищує 18 кілограм, переносні – з вагою від 9 до 18 кг, портативні – від 4.5 – до 9 кг, ультра портативні – 2.5 – 4.5 кг, мікро портативні – до 2.5 кг, проектори Palm класу – які мають розмір приблизно з долоню та важать до 1.4 кілограма, Pico класу – вагою менше 0.5 кг, а також Pocket клас – такий проектор за розмірами приблизно як мобільний телефон.Проектори класів Pocket та Pico здатні проектувати зображення, діагональ якого може становити 50-60 сантиметрів. Вони використовують світлодіоди, і навіть акумулятори. Зараз великою популярністю користуються ультра портативні проектори, і саме на них припадає основна частка продажів, але також набирають обертів та мікро портативні. Однак хочеться відзначити, що проектори маленьких розмірів мають не таку функціональність, і призначені для роботи від 3 до 4 годин на день. Отже, при виборі таких проекторів треба враховувати ці фактори. Найчастіше проектори встановлюються один раз, у таких ситуаціях вага пристрою не має великого значення.
Як правило, всі проектори мають кілька роз'ємів для з'єднання з комп'ютером, монітором або іншим джерелом інформації. Зазвичай це: аналоговий RGB вхід, композитний, компонентні, а також S-Video виходи, HDMI, DVI та аудіо вихід.
В якості джерела світла в проекторах використовуються металогалоїдні лампи високого тиску, які в 90-ті роки розробила компанія Philips для застосування в мультимедійних проекторах. У більшості проекторів зараз встановлені саме ці лампи. Їх термін служби становить від 2-х до 6 тисяч годин, що загалом чимало. Мінусом таких ламп є їхня велика вартість.
Зараз, якщо перед людьми стоїть вибір, що купити, або телевізор або мультимедійний проектор, покупці все частіше зупиняються на другому варіанті. Тим більше, що купити проектор у Запоріжжі, зараз можна навіть не виходячи з дому, зробивши замовлення через інтернет. Адже за допомогою цього пристрою можна не тільки насолоджуватися переглядом улюблених фільмів, але й завдяки великому екрану відчути себе буквально учасником цих подій.